‌پای بلاکچین به مراسم عروسی هم باز شد!

مهندس امنیت ربکا رُز(Rebecca Rose)؛ طراح محصولات مشتریان صرافی کوین‌بیس و  پیتر کاچرگینسکی(Peter Kacherginsky)؛ مهندس امنیت «حلقه‌های مجازی» را در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم با همدیگر مبادله کرده و ازدواج خود را در این شبکه ثبت کرده‌اند.
حلقه‌های ازدواج غیرقابل انتقال(NFT) هم‌اکنون به صورت واقعیت مجازی در اختبار زوج هایی که به تکنولوژی و فناوری علاقه مند هستند; قرار گرفته است.

ربکا رز در ارتباط با تصمیم شان افزود: اغلب انسان‌ها در مکان‌های مذهبی و یا طبیعی همانند ساحل و کوهستان با یکدیگر ازدواج می‌کنند. پیتر و من از این رویه پیروی نکردیم و در شبکه‌ی بلاکچین با یکدیگر ازدواج کردیم.

این زوج پس از برگزاری مراسم ازدواج خود به صورت سنتی، در روز چهاردهم مارس بجای حلقه‌های ازدواج عادی توکن‌های ان.اف.تی را با یکدیگر مبادله کردند.
توکن آن‌ها «تبات(Tabaat)» نام‌گذاری شده که در زبان عبری به معنای «حلقه» است. پیتر قرارداد هوشمند یا همان (smart contract) خود را تهیه کرده و طراحی تصویر حلقه نیز توسط هنرمندی با نام کارل جان هاسلروت(Carl Johan Hasselrot) صورت گرفته است.
حلقه‌های ازدواج سنتی نیز به دلیل ارزش احساسی که دارند به دیگران قابل انتقال نیستند و ازآنجایی که توکن‌های غیرقابل انتقال نیز همین خواسته را برآورده می‌سازند، استفاده از این توکن برای مراسم ازدواج مُدرن منطقی بنظر می‌رسد.

پیتر و ربکا تصمیم گرفتند توکن‌های ان.اف.تی را به‌صورت نمادی از عشق در میان یکدیگر مبادله کنند، زیرا هر دوی آن‌ها به فسادناپذیری شبکه‌ی بلاکچین اعتقاد دارند.
ربکا رز در مراسم ازدواج خود عبارت زیر را زمزمه کرد:
”تصاویر حلقه‌های دیجیتالی که توکن‌های ان.اف.تی آن‌ها را نمایندگی کرده و در کیف‌پولمان نشان داده می‌شوند، نشان دهنده‌ی پیوند همیشگی ما هستند”.

سابقه‌ی مبادله‌ی حلقه‌های مجازی در میان ما به‌طور همیشگی در شبکه‌ی بلاکچین ثبت شده تا همه تعهد ما به یکدیگر را مشاهده کنند. این همان چیزی است که در جستجوگر بلاک اتراسکن نمایش داده می‌شود.
پیتر قرارداد هوشمند این مراسم را در ۲,۲۱۸ خط و در روز دهم مارس با هزینه‌ی ۰٫۲۵ اتر(تقریبا ۴۵۰ دلار در زمان ایجاد قرارداد) ایجاد کرده است. یک ساعت پس از ایجاد این قرارداد سه تراکنش دیگر با هزینه‌ی ۰٫۰۰۴۸ اتر یا ۸۷ دلار ارسال شده است. در نتیجه ازدواج آن‌ها در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم ۵۳۷ دلار هزینه در بر داشته است.
نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که شبکه‌ی بلاکچین اتریوم که ربکا و پیتر ازدواج خود را بر روی آن ثبت کرده‌اند، از سال ۲۰۱۵ تاکنون تراکنش‌های متعددی را ثبت کرده است. اما در صورت جدایی این دو زوج برای از بین بردن این سوگند نامه کار سختی را در پیش رو خواهند داشت و باید ۵۱ درصد از توان محاسباتی شبکه‌ی اتریوم را در اختیار بگیرند!!!

شایان ذکر است در سال۲۰۲۱ بسیاری از هنرمندان نظیر سروش لشگری و همچنین خواننده آمریکایی اسنوپ داگ نیز از NFT ها استفاده کرده اند.

حتما نظرات خودتون رو درباره استفاده از NFT با ما به اشتراک بذارید

از شما ممنونیم که تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید.

1 دیدگاه برای “‌پای بلاکچین به مراسم عروسی هم باز شد!

  1. زهرا گفته:

    چه جالببب
    هرچی میگذره انگار مبحث ارزهای دیجیتال خیلی سریع تر داره رشد میکنه و انگار کل زندگی انسان رو میخواد در بربگیره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *